До старту голосування за кращий автомобіль 2015 в Україні залишилося всього 4 дні. Вже з 24 листопада 2014 року кожен бажаючий зможе проголосувати за улюблену машину. Учасники голосування не тільки внесуть свій вклад в автомобільну історію, але й отримають можливість стати власником нової автівки, яка традиційно буде головним призом акції. Усім відомо, що саме у суперечках народжується істина. Тому не дивно, що майже одразу після появи нового транспортного засобу під назвою автомобіль ентузіасти наввипередки почали обговорювати принади та недоліки окремих представників цього виду.

Через деякий час стали з’являтися різноманітні конкурси для визначення найкращого. Сьогодні «Автомобіль року» обирають в багатьох країнах, в тому числі й в Україні. Традицію заснували професійні автомобільні журналісти американського видання Motor Trend, а дебютний конкурс відбувся ще у 1949 році. Першим автомобілем року у США став Cadillac. З того часу в цьому престижному змаганні відзначились багато брендів. В 2014 році його головний приз «Золотий циркуль» знову відійшов до Cadillac. З 1994 року на автосалоні у Детройті вручаються нагороди переможцям конкурсу North American Car & Truck of The Year. В цьому році обидві вони дістались компанії Chevrolet за спорткар Corvette Stingray та пікап Silverado.

WCOTY
Десять років потому 60 журналістів з 10 країн запровадили міжнародний конкурс «Світовий автомобіль року». В цьому році цей титул завоювала Audi A3. Окрім цієї номінації журі визначило лідерів ще у трьох категоріях: «Кращий спорткар» (Porsche 911 GT3), «Кращий «зелений» автомобіль» (BMW i3) та «Кращий дизайн автомобіля» (Mercedes-Benz S-Class).

COTY
У 1963 році журналісти автомобільних та науково-популярних видань з Великобританії, Німеччини, Італії, Іспанії, Нідерландів, Франції та Швеції запровадили загальноєвропейський конкурс «Автомобіль року» для легкових автівок. У цьому році перемогу одержав Peugeot 308. Окрім європейського існує й велика кількість національних конкурсів. Наприклад, в Японії їх одразу два — JCOTY та JRC. Перший проводиться з 1980 року, а другий розпочав свою роботу у 1992 році. В 2014 році головні нагороди обох японських журі отримали представники компанії Mazda: у JRC переможцем стала Mazda6, а у JCOTY — Mazda2.

AutoBest
Окрім європейського конкурсу COTY в Європі проходить альтернативний конкурс AutoBest, організований в 2000 році автожурналістами європейських країн, що розвиваються. На початку в ньому брали участь представники 9 країн східної Європи, Кіпру, Мальти, Росії та Туреччини. Сьогодні в цьому переліку 15 країн, в тому числі й Україна. За версією журналістів AutoBest автомобілем 2014 року був названий Hyundai i10.

WCOTC
На рубежі століть виникла ідея обирати кращий автомобіль сторіччя. Саме для цього у лютому 2000 року зібрались 126 журналістів, які представляли 32 країни. До списку найкращих насамперед відібрали більше 200 машин, але після довгих суперечок звання відійшло одній з наймасовіших моделей першої половини ХХ століття – легендарному Ford T.

В Україні національний конкурс, що визначає кращий автомобіль, проходить з 2000 року. Нагадаємо, що у минулому році це високе звання отримала Skoda Octavia.